Detail turistické akce (propozice):

BEZ OMEZENÍ ÚČASTI

Za loupežníkem Vildou • 1. ročník

aneb hornickou stezkou Milířka na Tolštejnské slavnosti

12.8.2017

Tolštejnské slavnosti, které se každoročně konají v Jiřetíně pod Jedlovou, mají už mnohaletou tradici a bezpochyby patří mezi nejzajímavější akce konané ve Šluknovském výběžku. Na ně se letos vydáme netradičně z Dolního Podluží údolím Milířky, kudy vede zajímavá hornická naučná stezka. Podíváme na místa, kde se před několika staletími těžily rudy barevných kovů a materiál pro tehdejší sklárnu. Mají romantické názvy, kupříkladu „štola U Knížecí studánky, kamenolom Na Čertově pláni nebo šachta Na kozím hřbetu. Některé štoly se dochovaly dodnes a slouží jako zimoviště netopýrů a jiných živočichů. V cíli na nás čeká točené pivečko, stánky s regionálními produkty, muzika..., a kdo vydrží až do večera, může se zúčastnit Světluškového pochodu na hrad Tolštejn, kde program slavností dál pokračuje.

Region:Děčínsko
Začátek:Bude upřesněno
Konec:13.00 v Jiřetíně pod Jedlovou (dále volná zábava)
Délka trasy:10 km
Pořadatel:KČT Děčín
Organizátor:Martin Zíka, Varnsdorf
Kontakt773 855 303
Benefity KČT:
Propozice:Vytisknout
Web akce:

ORGANIZAČNÍ POKYNY:

Prozkoumáme zajímavá zastavení hornické naučné stezky Milířka (vstupy do štol, stopy po středověkém dolování drahých kovů, naučné panely). Na trase výživné převýšení k rozcestí Pod Ptačincem, pak sestup Lužickou poruchou do Lesné a odtud do Jiřetína. Zde již budou v plném proudu vyhlášené Tolštejnské slavnosti. Jde se za každého počasí.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ:

Mám zájem o účast na této turistické akci:

Zadejte vaše jméno: *
Zadejte váš telefon: *
Zadejte váš mail: *

*Tyto údaje jsou odeslány výhradně na mail organizátora této konkrétní akce. Slouží k tomu, aby vás mohl zařadit na seznam účastníků a ověřit si vaši účast. Potvrzením tohoto formuláře souhlasíte s odesláním uvedených údajů. Vaše přihlášení k účasti si ověřte telefonicky na kontaktech pořadatele.

PARTNEŘI KČT V ÚSTECKÉM KRAJI: