Detail turistické akce (propozice):

JEŠTĚ JSOU VOLNÁ MÍSTA

Za burčákem do Žernosek • 3. ročník

Vinobraní s procházkou na Radobýl a Kalvárii

29.9.2018 - 30.9.2018

Jak znalci dobře vědí, že koncem září se každoročně koná ve Velkých Žernosecích u Litoměřic tradiční vinobraní. Je to akce plná zábavy pro dospělé i děti, určená zejména k ochutnávce dobrých vín a burčáků pocházejících ze strání Českého středohoří, Moravy i jiných končin. A protože jsme turisté, akci si spojíme s výstupem na pámátný vrch Radobýl a vyšlápnem si též na Kalvárii (Tři kříže). Ba, co více projdeme si i část tzv. litoměřické vinařské stezky. Kdo chce, může též druhý den přeplout z Žernosek přívozem Labe a projít si slavnou Portu Bohemicu.

Region:Litoměřicko
Začátek:Sobota 29. září, Litoměřice máměstí u kašny (čas bude upřesněn)
Konec:Neděle 30. září - individuálně dle zvolené trasy
Délka trasy:10 km plus libovolné variace
Pořadatel:KČT Děčín
Organizátor:Martin Zíka
Kontakt775 855 303, drumsala@seznam.cz
Benefity KČT:Pojištění člena KČT.
Propozice:Vytisknout
Web akce:

ORGANIZAČNÍ POKYNY:

Termín konání akce zatím berte s rezervou. Záleží na upřesnění pořadatelů vinobraní, kteří mohou vzhledem k okolnostem termín změnit. Pro účastníky, kteří se přihlásí do 30. srpna nabízím možnost zajištění levného ubytování (ze soboty na neděli) v Litoměřicích (hostel sv. Štěpána). V úvahu připadají různé organizační verze (1 nebo 2 přespání - dle zájmu účastníků). Oficiálně se vyráží z Litoměřic v sobotu dopoledne pochodem po nové vinařské stezce do Žernosek (přes Radobýl), kde bude individuální program (vinobraní - velkolepý průvod krále Karla IV). Poté večerní návrat do Litoměřic (nějaká kultura + nocleh) a druhý den ráno přesun vlakem opět do Žernosek a výstup na Kalvárii. Ukončení Libochovany nebo Sebuzín (přes Kamýk).

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ:

Mám zájem o účast na této turistické akci:

Zadejte vaše jméno: *
Zadejte váš telefon: *
Zadejte váš mail: *

*Tyto údaje jsou odeslány výhradně na mail organizátora této konkrétní akce. Slouží k tomu, aby vás mohl zařadit na seznam účastníků a ověřit si vaši účast. Potvrzením tohoto formuláře souhlasíte s odesláním uvedených údajů. Vaše přihlášení k účasti si ověřte telefonicky na kontaktech pořadatele.

PARTNEŘI KČT V ÚSTECKÉM KRAJI: