Detail turistické akce (propozice):

BEZ OMEZENÍ ÚČASTI

Podstávkové kochání • 3. ročník

Lidová architektura Horní Lužice

15.6.2019

Městečko Grossschönau sousedící s Varnsdorfem si skutečně svůj název Velká pěkná zaslouží. A to zejména díky velmi zachovalé lidové architektuře. Údolí říčky Mandavy (Mandauweg) má charakter skanzenu s podstávkovými a hrázděnými domky a mnoha dalšími drobnými připomínkami doby minulé. Navštívíme zdejší muzeum froté a damašku, projdeme kousek textilní naučné stezky a navštívíme vyhlídkové místo Hutberg (zde restaurace). Po překročení státní hranice se napojíme na žlutou turistickou trasu na vyhlídkové místo varnsdorfský Špičák (kde se plánuje nová rozhledna) a Hrádek (vyhlídková galerie). Akce bude ukončena v pivovaru Kocour ve Varnsdorfu (regionální pivo, pivní orloj, selská ZOO).

Region:Děčínsko
Začátek:Varnsdorf hlavní nádraží (čas bude upřesněn)
Konec:individuálně - Varnsdorf (pivovar Kocour)
Délka trasy:15 km (nebo 10 km bez Špičáku a Hrádku)
Pořadatel:KČT Děčín
Organizátor:Martin Zíka
Kontakt:775 855 303
Benefity KČT:
Magazín:Otevřít článek o akci
Web akce:Externí web akce není k dispozici.
Propozice:Vytisknout

ORGANIZAČNÍ POKYNY:

Pojedeme vlakem společnosti Trilex v do stanice Heinewalde (v tuho dobu by měl být na zámku v Heinewalde historický jarmark). Odtud půjdeme stezkami proti proudu říčky Mandavy přes Grossschönau zpět do Varnsdorfu. Jízdenka se kupuje za koruny, vstupné do Muzea damašku za eura (www.ddfm.de - prohlídka trvá cca 50 minut). Doporučuji si vzít s sebou pár euro navíc (pokud se zastavíme i v kavárně na Hutbergu). Trasa není náročná, ale protože budeme převážně v Německu, doporučuji si individuálně vyřešit připojištění. Závěr akce v Pivovaru Kocour (autobusová i vlaková zastávka je cca 200 m).

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ:

MÁM ZÁJEM O ÚČAST NA TÉTO TURISTICKÉ AKCI:

Zadejte vaše jméno: *
Zadejte váš telefon: *
Zadejte váš mail: *

Krátký vzkaz nebo dotaz k pořadateli akce:

Zadejte počet osob, včetně Vás, které na akci přihlašujete:

*Tyto údaje jsou odeslány výhradně na mail organizátora této konkrétní akce. Slouží k tomu, aby vás mohl zařadit na seznam účastníků a ověřit si vaši účast. Potvrzením tohoto formuláře souhlasíte s odesláním uvedených údajů. Vaše přihlášení k účasti si ověřte telefonicky na kontaktech pořadatele.

PARTNEŘI KČT V ÚSTECKÉM KRAJI: