Detail turistické akce (propozice):

JEŠTĚ JSOU VOLNÁ MÍSTA

Exkurze - Coblův betlém • 2. ročník

Návštěva u tvůrce rumburského Betlému

18.1.2020

S oddílem pivní turistiky se opět podíváme k mistru řezbáři Jiřímu Coblovi a podíváme se, co nového za uplynulý rok vzniklo na jeho třípatrovém mechanickém Betlému. Toto dílo, na kterém autor pracuje déle než desetiletí, je unikátní tím, že sestává převážně z pamětihodností města Rumburk. Zároveň budeme mít možnost obdivovat model rumburské lorety, což je také unikát. Představuje totiž loretu v její původní podobě před přestavbou. Po exkurzi následuje malý výlet.

Region:Děčínsko
Začátek:10.00 Vlakové nádraží Rumburk
Konec:15.00 náměstí Krásná Lípa
Délka trasy:10 km
Pořadatel:KČT Děčín
Organizátor:Martin Zíka
Kontakt:775 855 303
Benefity KČT:Pojištění člena KČT.
Magazín:Otevřít článek o akci
Web akce:Externí web akce není k dispozici.
Propozice:Vytisknout

ORGANIZAČNÍ POKYNY:

Z nádraží půjdeme cca 1 km k Coblům, zde absolvujeme prohlídku a dále navštívíme rozhlednu Dymník a zdejší soustavu menhirů zvané Kamenná hvězda. Po žluté značce dojdeme na místo zaniklé osady Skřivánčí pole a lipovou alejí dojdeme až do Krásné Lípy, kde se občerstvíme v kavárně Monika nebo v pivovaru Falkenštejn. (V případě příznivé sněhové situace trasu možná absolvujeme na běžkách - tzn. vytrvalci mohou dojet až do Rybniště).

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ:

MÁM ZÁJEM O ÚČAST NA TÉTO TURISTICKÉ AKCI:

Zadejte vaše jméno: *
Zadejte váš telefon: *
Zadejte váš mail: *

Krátký vzkaz nebo dotaz k pořadateli akce:

Zadejte počet osob, včetně Vás, které na akci přihlašujete:

*Tyto údaje jsou odeslány výhradně na mail organizátora této konkrétní akce. Slouží k tomu, aby vás mohl zařadit na seznam účastníků a ověřit si vaši účast. Potvrzením tohoto formuláře souhlasíte s odesláním uvedených údajů. Vaše přihlášení k účasti si ověřte telefonicky na kontaktech pořadatele.

PARTNEŘI KČT V ÚSTECKÉM KRAJI: