Tuzemské a zahraniční expedice pořádané KČT Ústecké oblasti:

JEŠTĚ JSOU VOLNÁ MÍSTA

ŠTÝRSKO - ZEMĚ LEDOVCŮ, DIVOKÝCH ŘEK A JEZER

opakujeme pro velký zájem turistů v roce 2017

21.7.2018 - 28.7.2018

PROGRAM EXPEDICE:

HALSTATT –společně s pohořím Dachstein a Solnou komorou patří ke Světovému dědictví UNESCO. Jednotlivé domy obce se tísní vedle sebe na úzkém pruhu pobřeží. Oblast byla osídlena již před 4 500 lety. Celé historické období označeno jako kultura hallstattská. SCHLADMING VODOPÁD RIESACHWASSERFALL impozantním sedmdesátimetrový vodopád, nejvyšší ve Štýrsku. RAMSAU am Dachstein. výjezd lanovkou na RITISBERG. Vyhlídkové místo od RITTISSTADLU s pohledem na masiv Dachsteinu TAUPLITZALM- vyjedeme po Tauplitzalm Alpen Strasse na alpskou náhorní plošinu , kde se nachází šest horských jezer, která obejdeme. BAD MITTERNDORF: termální prameny, léčivé bahno a klima, koupaliště Bad Mitterndorf. Vyjedeme lanovkou na SCHLADMINGER Hütte (1.828 m) a projdeme se ke kříži na vrcholku PLANAI (1.906 m), přiblížíme se tak vrcholkům Schladmingských Taur a budeme se moci těšit vyhlídkami na jižní stěnu Dachsteinu. PÜRGG údolí Ennstal. Má několik úzkých uliček zasazených kolem dvou kostelů. Románského kostela sv. Jiří / 1130/ a románskou kaplí sv. Jana, vyzdobena freskami ze 12. století TRAUTENFELS osada s barokním zámkem, původně z roku 1261. HAUSER KAIBLING 2015 m vrchol s křížem, výjezd lanovkou , výstup k vrcholu a k jezeru. HAUS IM ENNSTAL -obchodní město v západní části Štýrska v zimě místo konání Alpine Ski závodů Světového poháru na mezinárodní úrovni. DACHSTEIN- výjezd lanovkou na ledovec ADMONT Opatství jehož součástí je benediktinský klášter ,je nejstarším zbývajícím klášterem ve Štýrsku, obsahuje největší klášterní knihovnu na světě a rozsáhlou přírodovědeckou sbírkou. PROGRAM POSTAVEN NA KARTU SOMMER CARD ROKU 2017.

DOPRAVA:

Zahraniční autobus, lanovky

UBYTOVÁNÍ:

Na selském statku ve Schladmingu, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje.

STRAVOVÁNÍ:

Polopenze, bio produkty

ORGANIZAČNÍ POKYNY:

Přihlášky do konce února 2018, elektronicky. z.lukasek@gmail.com, ruzena.streiftauova@seznam.cz Doplňující informace předložíme účastníkům setkání v listopadu 2017. Pokyny na cestu budou poslány měsíc před odjezdem . Obrazová nabídka bude předložena v prosinci 2017.

CENA:

Cena v Kč - 2950,-Kč , obsahuje ,dopravu, ubytování Vodňany, cesta tam rozdělena Cena v € bude určena v měsíci prosinci 2017.

ORGANIZÁTOR:

z.lukasek@gmail.com, ruzena.streiftauova@se

AGENTURA:

KČT oblast Ústecký kraj s jednotlivým odbory KČT

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ:

Mám zájem o účast na této turistické akci:

Zadejte vaše jméno: *
Zadejte váš telefon: *
Zadejte váš mail: *

*Tyto údaje jsou odeslány výhradně na mail organizátora této konkrétní akce. Slouží k tomu, aby vás mohl zařadit na seznam účastníků a ověřit si vaši účast. Potvrzením tohoto formuláře souhlasíte s odesláním uvedených údajů. Vaše přihlášení k účasti si ověřte telefonicky na kontaktech pořadatele.

PARTNEŘI KČT V ÚSTECKÉM KRAJI: