Detail turistické akce (propozice):

JEŠTĚ JSOU VOLNÁ MÍSTA

Parním vláčkem do Žitavských hor • 3. ročník

Vyhlídky kolem Oybina - okružní trasa

12.9.2020

V době babího léta navštívíme oblast Zittauer gebirge. Výlet začínáme v Žitavě (Zittau) odkud nás parní vláček doveze do obce Oybin. Naším cílem tentokráte nebude proslulý klášter (hrad), ale skalní vyhlídky nabízející parádní výhledy právě na tuto dominantu Oybina. Do Žitavy se vrátíme opět po železnici s pomocí parního stroje. Pokud zbude čas, vystoupíme na stanici Zittau Süd a projdeme si malebné historické centrum Žitavy.

Region:mimo Ústecký kraj
Začátek:Varnsdorf, hlavní vlakové nádraží 10.00
Konec:Varnsdorf, hlavní vlakové nádraží 18.04
Délka trasy:Pěší část 10 až 15 km (dle varianty)
Pořadatel:KČT Děčín
Organizátor:Martin Zíka, Varnsdorf
Kontakt:775 855 303
Benefity KČT:Pojištění člena KČT.
Magazín:Článek o akci není k dispozici.
Web akce:Externí web akce není k dispozici.
Propozice:Vytisknout

ORGANIZAČNÍ POKYNY:

Na základní trase jsou četné vyhlídky na Oybin, který obejdeme kolem dokola. Zdatnější účastníci si mohou dát jako bonus výstup na Hvozd (rozhledna) nebo na skalní vyhlídku Töpfer (s restaurací). Ve směru od Rybniště či od Liberce je výhodné si zakoupit jízdenku Libnet, která platí i na Zittauer Schmalspurbahn (což představuje zejména pro skupiny výraznou slevu). Na parní vlak se platí navíc historický poplatek 5 euro na osobu (platný celý den). Upřesnění časů bude uveřejněno až po aktualizaci nových jízdních řádů.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ:

MÁM ZÁJEM O ÚČAST NA TÉTO TURISTICKÉ AKCI:

Zadejte vaše jméno: *
Zadejte váš telefon: *
Zadejte váš mail: *

Krátký vzkaz nebo dotaz k pořadateli akce:

Zadejte počet osob, včetně Vás, které na akci přihlašujete:

*Tyto údaje jsou odeslány výhradně na mail organizátora této konkrétní akce. Slouží k tomu, aby vás mohl zařadit na seznam účastníků a ověřit si vaši účast. Potvrzením tohoto formuláře souhlasíte s odesláním uvedených údajů. Vaše přihlášení k účasti si ověřte telefonicky na kontaktech pořadatele.ZAVŘÍT DETAIL AKCE

PARTNEŘI KČT V ÚSTECKÉM KRAJI: